Нод плодове гъби подготвително приложение. Резюме на урок по приложения на тема: "Гъби"

Внос от Анна
Урок по приложение в средна група"Кошница с гъби"

Цел:

1. Да възпитава у децата интерес към живота на гората, разбиране за необходимостта от запазване на нейната цялост.

2. Научете се да подчертавате части гъба(крак, шапка, корен, разпознавам гъби, назовават имената им, класифицират гъбина база ядливост (ядливи - негодни за консумация).

3. Да се ​​запознаят с правилата на поведение сред природата при събиране гъби.

4. Научете как да изрежете овал от правоъгълник, да изрежете кръг от квадрат.

Предварителна работа: На други професиипровеждат информативни разговори, какво е гъба, какви видове са и какво прави годни за консумация от негодни за консумация.

Раздаване: плетени кошница, тонирана хартия, готови заготовки, кафяво, бежово и Зелен цвят(правоъгълници и квадрати, ножици, чинии, четки и лепило.

напредък:

Теоретична част

1. Поканете децата да отгатнат гатанката.

Есен, дъжд цял ден

Листопад и храчки

Само дето не им е студено

Моноподи в шапки (гъби)

2. Попитайте момчетата кое време на годината е.

3. Кажете, че освен зеленчуци и плодове, през есента можете да събирате и гъби

4. Предложете да разгледате снимките с изображението гъби... Показване гъба, за да произнесе името му и къде расте. Кажи какво гъбирастат от лятото до есента и се нуждаят от топлина и влага, за да растат.

5. Кажете, че има годни за консумация и негодни за консумация гъби... Говорете колко опасно гъбии ги покажете на снимката.

6. Кажете на всички гъбасе състои от шапка и краче. Покажете на снимката.

7. Не забравяйте да предупредите децата какво да събират. гъби могат, само в присъствието на възрастни.

Практическа част

1. Поканете момчетата да съберат своите кошница с гъбикоето сега ще направим.

2. Спомнете си какво геометрични фигурите познават по-специално правоъгълник, квадрат, кръг и овал. Покажете снимки с форми.

(Учителят изпълнява с децата)

Инструкции за работа:

1. Подредете тонирана хартия вертикално

2. Вземете бежов правоъгълник и го сгънете наполовина, така че всичките ни ъгли да съвпадат.

3. В дясна ръкавземаме ножицата и в левия ни правоъгълник за линията на сгъване. Внимателно, в полукръг, отрежете два ъгъла от линията на сгъване (който не успее, учителят чертае линия на рязане с молив)

4. Разширяване. Оказва се? Овал. Прилича на крак гъбаи ще го поставим в средата на листа, като леко се измести надолу (учителят показва с пример)

5. Поставяме лепило върху нашия детайл и го залепваме върху тонирана хартия.

6. Вземете квадрат кафяв цвят, и го сгънете наполовина, както при предишната част. Внимателно изрежете ъглите в полукръг.

7. Разширете и вземете кръг. Но шапката гъбата изглежда като полукръгследователно по линията на сгъване го нарязваме на две равни части.

8. Така се оказа шапката гъба... Слагаме лепило върху детайла и го залепваме върху нашия овал, който ще се окаже гъба.

9. Взимаме зелен правоъгълник и във всякаква форма изрязваме тревата, в която нашите гъба.

10. Залепваме нашата част по долната част на крака гъба... Готов!

3. В края дейности децата поставят своите апликации в плетена кошницаимитирайки колекцията гъби.

Свързани публикации:

Щом снегът изчезна, кошницата отиде в гората, Март изпраща поздрави на всички, А с него и букет кокичета. (В. Берестов) В навечерието на прекрасното.

Цел: Да се ​​затвърди представянето на разделянето на цялото на равни части, геометрични фигури. Разкриване на технически умения c.

Комплексен урок по математика на тема: „Кошница с гъби” във втория по-млада група... Цели: Да се ​​затвърдят знанията за понятията "същите".

Резюме на урок по приложение в средната група "Кошница с гъби" GCD резюме в средна група "Кошница с гъби" Татяна Михайлова GCD резюме в средна група "Кошница с гъби" Приложение. "Кошница с гъби".

Резюме на класовете в средната група по техниката на пластилиновата мозайка "Кошница с гъби"Тема: Кошница с гъби (техника на пластилиновата мозайка) художествени занаяти. Цели: - Събудете интерес към експериментирането.

Добър ден, скъпи колеги! Гората, като боядисана кула, Лилава, златиста, пурпурна, С весела, пъстра стена Стои над светла поляна.


GCD за НПО "Художествено творчество" (апликация) в средна група "Кошница с гъби за мама"

Резюме на GCD заприложение в средната група

Тема« Кошница с гъби за мама »

NS задачи : Подсилване на възприятията на децата за ядливигъби ... Заинтересувайте децата да правятприложения за мама за празника Ден на майката. Насърчавайте децата да бъдат внимателни, когато работят с ножици. Развийте естетическо възприятие, фини двигателни уменияръце. Повишете желанието да направите подарък за любимата си майка.

Интеграция« Художествено творчество » , "познание"

образователен„Четене на тънко. литература" , "комуникация"

области"Сигурност"

Предварителна работа : Разглежданегъби в снимки ,

D. игра"Ядивни - негодни за консумация" .

Разговори загъби ... Живописгъби .

Материал, оборудване : Играчка катерица;кошници от цветя ... картон,

правоъгълници с различни цветове по 10 броя всеки,

ножици, лепило, салфетка, четка за всяка

дете.

GCD ход

1. Организиране на времето

възпитател : Момчета, познайтегатанка :

„Козино животно живее в хралупа,

Обича да седи там на топло.

Въпреки че кухината изобщо не е нагревателна подложка

Там прекарва зимата...

деца : Катерица!

възпитател : Точно. Днес наш гост е Катерица. Катерицата разбра

Че скоро имаме празник на майка ми и реших да дам

кошница с гъби ... Момчета, какъв празник скоро имаме,

как се нарича ?.

деца : Ден на майката.

възпитател : Вижте колко красивокошница ... Игъби в него ,

чудесен. О, добре, познай каквогъби в кошница

катерици?

(Прави гатанки)

1. „Червени уши с лисича корона

В тревата лежи за малки таралежи "

2. „Излезе едно момче високо колкото пръст

Той погледна към облаците и веднага си сложи шапката.

Чисто нов, добре, шоколадов цвят."

деца : Лисички . Манатарка гъба , Бялогъба .

възпитател : Браво, момчета, правилно познахтегъби ... Катерица така

опитах, избрах най-доброто. Просто е жалкокошница

една и много майки. Какво да правим? Какразделете гъбите ?

Кажете ми момчета?

деца : Трябва да се отрежегъби и ги залепете върху кошнички ... Акошници с

ще дадем гъби на майките .

възпитател : Браво момчета! Добре измислено.

2. Основната част.

1. Момчета, имате правоъгълници на тавите различен цвяти различни форми... Назовете цвета на шапките и цвета на краката.

деца : Белите правоъгълници са краката. И оранжевото и кафявото са

шапки.

възпитател : Точно. И как да направите шапки и крака от правоъгълници?

деца : Трябва да изрежете ъглите на правоъгълниците.

възпитател : Точно. Гледайте внимателно, тъй като ще бъдем с вас

Работете.

(Когато показвате, обяснете това, за да отрежете шапкаимате нужда от гъба

Започнете от долния ъгъл на правоъгълника, олово закръглено

основен разрез до втория долен ъгъл, използвайки целия

повърхност на детайла. Кракагъбите също се нарязват , На

изрежете ъглите от двете страни). Вземете момчетата в дясната си ръка

ножици и се опитайте сами да изрежете ъглите на правоъгълниците

2. Възпитател : Момчета, да си починем малко и да се поразходим.

Провежда се физиотерапия :

Гриша вървеше, вървеше, вървеше

Бяланамери гъба

Веднъж -гъбички ,

две -гъбички ,

Три -гъбички .

възпитател : Сега вземете краката сигъба , нанесете с лепило и внимателно

залепетекошница ... След това залепваме шапката.

(Децата изпълняват самостоятелно апликация )

3. Резултат.

възпитател : Браво момчета. Свършиха работата си. Вземи твоя

Кошници с гъби и покажете катерицата ... Вижте колко красиво

Имаме кошници с гъби ... Определено ги подарихме на майки.

Сега, нека се сбогуваме с Катерица. Време е тя да се върне в гората. Тя ще разкаже на приятелите си – катерици, зайчета и таралежи какви подаръци сме подготвили за нашите майки.

(Децата се сбогуват с Катерицата, тя си тръгва. Всички произведения са изложени на масата. Децата се възхищават на своитекошнички с гъби )

Татяна Гаричева
ООД резюме за приложение в средна група "Гъби за катерици"

РезюмеООД с ученици средна група

OO . Приложение.

Тема: « Гъби катерици»

Цел: създаване на условия за творческа дейност на децата

Задачи:

OO "Художествено и естетическо развитие":

Запознайте децата с пътя приложения чрез разкъсване на хартия;

Да възпитава точност при извършване на работа;

OO "Социално и комуникативно развитие":

Да възпитава любов към животинския свят;

Насърчавайте децата да вършат добри дела;

Да култивира приятелски отношения, умения за взаимопомощ, да формира готовност за съвместни дейностис връстници.

OO "Когнитивно развитие":

Формирайте представа за катерицакато живо същество, обитател на гората;

Затвърдете представите на децата за гъбии техните характерни особености;

Да формират способност за ориентиране в природната среда;

OO "Развитие на речта":

Разберете значението на гатанките и намерете отговори;

Разширете активния речник на децата;

OO "физическо развитие":

Развийте фините двигателни умения на ръцете;

Методически техники:

Информационно и илюстративно: разговор, въпроси, отговори, разглеждане, обяснение, уточнение.

Игра: създаване проблемна ситуация, игра с пръсти « гъби» , физическо възпитание „Пер гъби» , играта "Намери къщата си".

Практичен: практически действия на децата в приложения.

Работа с речник: манатарки, бейзболна шапка

Оборудване и материали: играчка- катерица, картина със снимка гъба манатарки; материал за дидактическа игра "Намери къщата си": снимки на дървета (дъб, клен, бреза)и листата на тези дървета според броя на децата, тамбура, цветна хартия- оранжево и зелено, лепило, пейзажен лист с нарисувано очертание гъба, салфетки, листчета по брой деца.

Предварителна работа: разглеждане на илюстрации, разговор за катерицачетене измислицарешаване на гатанки за диви животни

възпитател: Момчета, чуйте и отгатнете гатанката.

Пъргаво животно

Живее в куха колиба.

Цял ден хоп хоп

Намерено гъбички,

Нанизани на клонка

Подготвен за бъдеща употреба.

+ катерица.

Така е, деца, така е катерица... Днес една катерица ни дойде на гости и иска да чуе какво знаете за нея. Да й кажем.

Къде живее той катерица?

+ катерицаживее в гората на дърво

Как се казва къщата на катерицата?

Защо про на катерицата се казва"пухкава опашка"и "Остри зъби"?

Имайте протеиниголяма пухкава опашка, зъби катерица гриза ядки.

Какво ядат протеини?

+ гъби, ядки, жълъди.

Какво прави катерица през есента?

Подготвя консумативи за зимата.

Зимата идва скоро. Деца, каня ви да помогнете в подготовката гъбив наличности за зимата за нашия гост. Виж какво гъбаПриготвих подарък за катерица. Слушам стихотворение:

След дъжд

След гръмотевични бури

В гората на хълм

Манатарка е пораснала

В оранжева бейзболна шапка.

Нека да го разгледаме на снимката. Как се казва това гъба?

манатарка

Какъв цвят е шапката гъба?

оранжево

Какъв цвят е кракът?

Какъв цвят е тревата?

Зелено

Деца, но катерицата има голямо семействои едно ще има малко гъби... И какво ще правим?

Има много за правене гъби.

Физическо възпитание „Пер гъби»

Вървяхме, вървяхме, вървяхме (ходене на място)

И намерени гъби(пляскаме с ръце)

Веднъж гъбички(наведе)

две гъбички(наведе)

Три гъбички(наведе)

Поставете в кутия (става и се накланя настрани)

Деца, вижте, че имате оранжева и зелена хартия и лепило върху масите си. Какво липсва за производството гъби?

Как да си направим шапка за гъбаако няма ножици?

Децата предлагат своите възможности

Предлагам ви да откъснете хартията с пръсти. За твоята шапка гъбаще отнеме много малки парчета хартия.

Вижте, сега ще ви покажа и ще ви кажа как ще стане работа: Подготвих се предварително за моите парчета хартия за гъби, ето как ще покрия шапката с оранжева хартия. Шапка при Затворих гъбатаи сега ще направя трева. Взимам зелена хартия и разкъсвам най-дългата страна до средата и я залепвам отдолу гъба... Преди да започнем работа, нека направим гимнастика на пръстите.

Гимнастика с пръсти « гъби»

Едно две три четири пет! ( "ходене"пръсти на масата).

Ние отиваме търси гъби.

Този пръст отиде в гората, (Огънете един пръст наведнъж,

Този пръст намерена гъбазапочвайки с малкия пръст).

Започнах да почиствам този пръст,

Този пръст започна да се пържи,

Този пръст само яде

Затова напълня.

Сега можете да се захванете за работа.

Самостоятелна работа на децата

катерица: Какви момчета са страхотни! гъбистанахте красива! много. Благодаря ти много! А сега ми е време да ходя в гората, при моите катерички, сбогом!

Деца, какво добро сме направили?

Ние сме направили гъбиза катерицата и нейните катерички!

Браво, сега ви каня да играете играта "Намери къщата си"... Вие ще бъдете катерици. За да не се изгубят катериците, майки - протеинидайте им в лапите си листа от дървото, където те на живо: катерици от бреза, катерици от клен, катерици от дъб. (Учителят раздава листата на децата дървета: бреза, клен, дъб. По сигнал на учителя — Едно, две, три, вижте!деца тичат към картината на дървото, чието листо е в ръцете им. Играта се повтаря 2 - 3 пъти със смяна на листата при децата.

Свързани публикации:

Резюме на урока по приложението "Гъби"Цел: да научи децата да изрязват различни фигури от квадрат и правоъгълник. Да се ​​запознаят с метода на изрязване на еднакви части от предмети по двойки.

Резюме на интегриран урок по развитие на речта и приложения в старша група "Гъби"Резюме на интегриран урок по развитие на речтаи приложения в старша група... Цел: Да се ​​обобщят знанията за гъбите, за гласните и съгласните.

Резюме на логопедичните занимания за деца от средна група „Гора. гъби. Горски плодове"Резюме на логопедичната GCD в средна група „Гора. гъби. Горски плодове ”Тема:“ Гора. гъби. Плодове „Цели: Приоритетна област – развитие на речта :.

Резюме на преките образователни дейности за средната група "Събиране на гъби"Програмно съдържание Научете се да извайвате познати предмети (гъби) от живота по конструктивен начин; Укрепване на уменията за точно моделиране;

Резюме на GCD за деца от средната група "Гъби" възпитател от най-висока категория Третякова SN Цел: запознаване с гъби. Задачи: Образователни :.

Двурядкина Кристина

ООД резюме за кандидатстване« Кошница с гъби» за деца от подготвителната група

Цели и цели:

Образователни: продължавай да учиш децаизрежете изображения от хартия, научете как да държите правилно ножиците, внимателно намажете ъглите на детайла с лепило.

Развиващи се: развиват двигателните умения на ръцете, креативността деца.

Образователни: насърчаване на желанието за допълване на образа, постигане на изразителност. Усъвършенствайте знанията деца за гъби, тяхното използване и името на частите.

Оборудване: кошници(кутия, цветна хартия, лепило, ножици, кърпи, салфетки, тематични картинки.

Предварителна работа: запомнете и прегледайте снимки гъбигодни за консумация и негодни за консумация.

Ход на урока:

Org. момент:

Който стои на здрав крак

В кафяви листа край пътеката?

Шапка от тревна роза,

Под шапката няма глава.

Главна част.

възпитател: Момчета, днес в час ще правим гъбии ги сложи в кутия. Какво представлява кутията? Как иначе можеш да го наречеш? (отговори деца)

Погледни снимката гъбаи ми кажи от какво се състои гъба? (отговори деца) Съвсем правилно, шапка и крак.

И какво още има гъби? (отговори деца) Точно така, годни за консумация и негодни за консумация.

Наречете ме ядлив гъби... И какво отровни гъби? (отговори деца) Много добре!

На дъската е окачена проба приложения.

възпитател: Момчета, това е работата, която ще свършим днес.

Нашите кошници вече са готови, а от цветна хартия ще изрежем крачол и шапка гъба... Изрежете ги от правоъгълници, изрежете овал от бяла хартия - това ще бъде крак, а от кафяви и червени полукръгове - това ще бъде шапка гъба... Подреждаме всички детайли върху подготвената основа, така че да получим цялостно изображение, след което внимателно залепваме всички детайли върху основата.

Преди да започнете работа, ви напомняме правилата за работа с ножици и лепило. Когато върши работа, той помага със съвет.

Физическа минута.

Деца в гората отида гъби,

И там са открити гъби.

Някои от тях след това бяха сготвени,

осолени, сушени,

Замръзна малко,

И пържиха картофи.

възпитател: Браво момчета, вижте колко прекрасно имаме кошници с гъби!

Резюме на урока: Какво правихме днес в час? (Отговори деца)

Какъв вид гъби знаете?

От какви части се състои гъба?

Разглеждане и анализ на детската работа от деца.

Свързани публикации:

Резюме на урок по приложения за деца от подготвителната група "Бреза в снега""Художествено творчество" (приложение) Подготвителна група №1 (5-6 г.) Общинска автономна предучилищна градина образователна институция.

Реферат на ООД за деца от подготвителна логопедична група "Образци на Татарстан"Цели: 1. Образователни: Продължете да запознавате децата с татарския национални носиии шарки; учат децата на силуети, грим.

ООД резюме за приложения за деца от средна група "Рибена кост, рибена кост, дълги игли" MKDOU детска градина "Сказка", Семилуки, Воронежска област ООД реферат за деца от средната група Образователна област: „Артистично.

Резюме на ООД за деца от подготвителна група "История на руското облекло"общинско бюджетно предучилищно образователно заведение" детска градина№ 53 „Синопсис на ООД „История на руските дрехи“ (подготв.

Цел: Формиране на способност за създаване на изображения на обект от хартиени части с различни форми и размери. Задачи: Образователна зона „Чл.

ООД реферат за приложение в подготвителна групана тема „Кошница с Великденски яйца". Задачи: Образователни: - да затвърдят у.

Реферат на ООД за познавателно развитие "Великата отечествена война и нейните герои" за деца от подготвителната групаОбщинска бюджетна предучилищна образователна институция Общоразвиваща детска градина "Дрийм" ООД резюме на познавателни.

Можете да започнете урок с деца с гатанка

Израснал е в брезова гора.

Носи шапка на крака си.

Отгоре чаршафът се залепи за него.

разбрахте ли? Това е ... (гъба)

Направи си приложение "Натюрморт с гъби"

За да завършите заявлението, трябва да подготвите:

Цветна хартия с желаните нюанси;

Картон за основата на апликацията;

ножици:

Кърпа за изтриване на излишното лепило

Стъпка по стъпка процес на изпълнение на приложението

1. Да започнем с най-простата гъба.

Взимаме правоъгълник, направен от хартия, сгъваме го наполовина (вертикално) и закръгляме два ъгъла, след което изрязваме по гънката. Имаме готови два крака.

2. Изрежете две капачки за гъби. За да направите това, сгънете квадрата хартия наполовина, заоблете ъглите и изрежете хартията по гънката. Две шапки са готови.

Залепваме капачката към крака. Първият чифт гъби е готов.

Можете да залепите кръг върху гъбичките или да направите петно ​​с флумастер.

3. Изрежете лисичките от хартия.

Сгънете правоъгълника наполовина и го изрежете по начертания контур.

4. Изрежете манатарката.

Изрежете капачката на гъбата, както в стъпка 2. За да изрежете крака, сгънете правоъгълника наполовина и го изрежете по контура.

Залепваме капачката и крака.

5. Да преминем към правенето на красиви мухоморки.

Изрежете шапката на купола от червения квадрат.

Ето как да изрежете крак от правоъгълник.

За да изрежете пола за това, сгънете тесен правоъгълник наполовина (вертикално), отрежете ъглите. Изрязваме получения трапец с ножица, но не можете да го отрежете.

Залепваме крака с пола към шапката. Аманита е готова.

6. Изрежете още няколко гъби (за някои гъби правим овални шапки). Украсяваме кошница с дълга дръжка, подреждаме силуетите на нашите гъби и след това я залепваме свободно.

Можете да използвате този шаблон, за да направите кошница

Нашият натюрморт с гъби е готов.