Scenarij praznika "Dan znanja" u drugoj juniorskoj skupini. Sinopsis zabave u vrtiću "1. rujna - Dan znanja!"

"Iz dana u dan, rastemo!"
Tkačeva Natalija Nikolajevna
instruktor tjelesnog odgoja.
Titovets Olga Vasiljevna
učitelj logoped.
Rostovska oblast, Miljutinski okrug.
MBDOU vrtić br. 1 sv. Miljutinskaja
Scenarij za zabavu do 1. rujna za mlađu djecu predškolska dob.
Sudionici: djeca primarne predškolske dobi, učitelji i stručnjaci predškolskih odgojno-obrazovnih ustanova.
Cilj: stvoriti sreću u djeci blagdansko raspoloženje, izazvati pozitivan emocionalni odgovor na ono što se događa.
Zadaci:
- razvijati kognitivnu aktivnost kod djece, sažimajući znanje o prazniku "Dan znanja";
- jačati prijateljske odnose timskom komunikacijom;
- njegovati vještine kulture ponašanja u predškolskoj dobi,
- formirati kod djece sposobnost orijentacije u prostoru.
Oprema:
Dekoracije dvorane za 1. rujna, košara sa slikom za pogađanje zagonetki, beba lutka Antoshka velika i mala veličina, ekran, raznobojne lopte i obruči za igru, šablon golubice za crtanje na asfaltu, mjehurići od sapunice, prezentacija sastavljena tijekom odmora, glazbena pratnja.
(Pod, ispod vesela glazba djeca ulaze u sobu
Voditelj 1:
Dan znanja je praznik knjiga,
Cvijeće, prijatelji, osmijesi, svjetlo!
Uči vrijedno, student -
Ovo je danas najvažnije!!!

Draga naša djeco,
Opet ste studenti
Proletjeli su vrlo brzo
tvoji ljetni dani
Domaćin 2:
Opet žuriš u vrtić,
Avantura vas čeka
I bivši drugovi
Već ovdje blizu, upravo ovdje

Učiteljica je sretna
Svi okupljeni u grupi,
Sva su djeca sada ovdje
Kuhan za život

Djeca čitaju poeziju.
IZ Dobro jutro, riđa mačka!
Dobro jutro ptice!
Počela je školska godina
Idem učiti!

Ja i moj prijatelj Toma
Idemo zajedno u vrtić.
Ovo nije ono što ste vi kod kuće!
To je škola za djecu!

Ovdje radimo vježbe,
Jedemo pravilno žlicom,
Organizirajmo se!
Potreban vrtić!

Učimo pjesme i pjesme
Predškolci u našoj grupi!
Za nas nema boljeg mjesta!
Kakav omiljeni vrtić!

Požuri, zovi,
Čekali smo vas.
Uostalom, na našoj prvoj lekciji
Idemo godinu dana.

Postali smo godinu dana stariji
Puno znamo i pametniji smo.
Spremni smo odmah
Pokazati vam majstorsku klasu.
Domaćin 2:
Započnimo praznik
Pozivamo vas da pokažete.
Koji je tvoj hobi,
Kako si!
(vođa zvoni)
Voditelj 1:
Zvono je zazvonilo za sve
Počinjemo lekciju.
Dolazak u vrtić
Što dečki govore?
djeca: Zdravo!

Pouka o pristojnosti u zagonetkama!
Domaćin 2:
Upoznavši zeku, susjeda ježa
Kaže mu: "..." (Bok!)

I njegov susjed je uši
Odgovori: "Jež, ..." (Zdravo!)

Nespretni pas Kostya
Miš mu je stao na rep.
Posvađali bi se
Ali rekao je "..." (Oprosti!)

Debela krava Lula
Jela je sijeno i kihnula.
Da opet ne kihnem
Reći ćemo joj: “…” (Budi zdrav!)

Lisa Matryona kaže:
“Daj mi sira, vrano!
Sir je velik, a ti si mali!
Reći ću svima da nisam!"
Ti, Lisa, ne žali se,
I reći: "..." (Molim!)

Patka s banke
Ispustio crva
I riba za poslasticu
Progunđala je: "..." (Hvala!)

Za Octopussy Flounder
Plivao sam u ponedjeljak
A u utorak doviđenja
Rekla je: "..." (Doviđenja!)
Voditelj 1:
Tako da je zdravlje u redu
Započnite dan sa: "..." (Punjenje)

Punjenje za djecu: "peta prst"
Domaćin 2:
Evo opet zvona
I poziva nas u razred.
Donijeli su nam košaru
Hajde da pogodimo što je unutra.
Lekcija o svijetu oko sebe
(Djeca pogađaju zagonetke, tko je točno odgovorio uzima sliku i stavlja je na pano. Žaba - u rijeci, lisica - u šumi, jabuka - na drvetu itd.)
A mi smo u šumi i u močvari,
Uvijek ćete nas svugdje pronaći
Na livadi, na rubu
Zeleni smo... (žabe)

Voli crvenu mrkvu
Vrlo spretno grickajući kupus,
Skače tamo-amo,
Kroz šume i kroz polja,
Sivo, bijelo i koso
Tko kaže da jest (zec).

Svaku večer, tako lako
Ona nam daje mlijeko.
Ona kaže dvije riječi
Koje je njeno ime - [b](krava).

Cijelo vrijeme provlači se kroz šumu,
Traži nekoga u grmlju.
Škljocnuo je zubima iz grmlja,
Tko to kaže - (vuk).

Noćima uopće ne spava.
Kuća čuva od miševa,
Pijenje mlijeka iz zdjelice
Pa naravno da jest (mačka).

Stalno govori jedno - ha-ha,
Tko je uvrijedio? Gdje? Kada?
Ne bojim se nikoga
Pa naravno da jest (guska).

Zimi spava u brlogu,
Hrkanje malo po malo
I probudi se, pa, urlaj,
Kako se on zove - (snositi).

Kod zgodnog debelog čovjeka
Svijetle crvene strane.
U šeširu s konjskim repom signor -
Okruglo zrelo... (rajčica)

Obitelji žive pod zemljom
Zalijevamo ih iz kante za zalijevanje.
I Polina i Antoška
Kopajmo... (krumpir)

okrugla, rumena,
Raste na grani.
Odrasli to vole
I djeca ga vole. (Jabuka)

Ove bobice, svi znaju
Mijenjamo lijekove.
Ako ste bolesni od angine,
Pijte čaj navečer sa... (maline)

Težak je i bucmast
Debele kože, prugaste,
Na okus slatka poput meda.
Kako se on zove? (Lubenica)
Domaćin 2:
Bravo dečki riješili su sve zagonetke.
Da, dobro obavljeno! Budući da je vrijeme za sat vremena zabave, predlažem da igrate sada. Želiš li se igrati?
Pogledaj niz stazu
Prema nama juri stonoga
Nudi igranje
Pokažite svoju vještinu.

Mobilna igra "Stonoga"
Djeca jedno za drugim postaju lokomotiva koja drži pojas ispred onog ispred sebe. Na znak (glazbena pratnja) kreću za učiteljem bez prekidanja lanca.
Domaćin 2:
Dobro napravljeno! Kako si to dobro i pametno uradio.
Ljudi, loptice su umorne od ležanja u košu
Oni se također žele igrati s vama.
Uzmi zelenu loptu u ruke
Odnijet ćemo ga u zeleni obruč.
Uzet ćemo crvenu loptu
Odnijet ćemo to do crvenog obruča.
Uzimamo žutu loptu
Stavili smo ga u žuti obruč.

Igra: "Kući za loptom"
Djeca uz glazbenu pratnju uzimaju kuglice u boji i stavljaju ih u obruč odgovarajuće boje.
Domaćin 2:
Dobro je igrati s loptom
Ali vrijeme je da se odmore.
Skupit ćemo sve lopte
I odnesite ga u košaru.
Igra: "Lopta u košu"
Djeca skupljaju loptice razbacane po cijeloj dvorani u koš.
(Zvuči dječja pjesma "Antoshka".)
Voditelj 1:
Ljudi, pogledajte tko tužan sjedi i gleda kroz prozor.
Zdravo.
Antoshka: Zdravo ljudi, prepoznajete li me? Ja sam Antoshka.
Voditelj 1:
Ne budi tužna Antoshka
Glazba svira, pogledajte
Plješćemo rukama
A ti Antoshka, pleši!
Antoška: Ne. Ne želim plesati!
Voditelj 1:
Ali zašto?
Antoška:(uzdahne) Ti si narastao, ali ja nisam. Također jako želim malo odrasti.
Voditelj 1:
Pomozimo Antoški da odraste,
Malo ćemo petljati.
Držimo se za ruke zajedno
I idemo malo.
Ponavljaj sve za mnom
Tako da Antoshka postane velika!
Recite čarobne riječi:
Protežeš se, rastežeš Antoshka.
Da malo porastem.
Okrenete se na mjestu
I postati veliki.
Pljesnimo zajedno 1-2-3
Antoshka raste i-i-i (djeca podižu ruke uvis, podižući se na prste)
(Zvuči čarobna glazba, učitelj mijenja malog heroja Antoshku za velikog)
Antoška:
Oh oh oh! Što se dogodilo sa mnom?
Tako sam narastao!
Kako sam sretna ljudi
Kakve ja prijatelje imam!
To me tjera da sviram, pjevam i plešem.
Znate li moju omiljenu pjesmu o Antoški? (odgovori djece) Onda pjevaj sa mnom.
Pjesma "Antoshka"
Antoška: Kako vam je zabavno, želim početi plesati!
Ples: "Dječja pjesma - Boogie Woogie Okay"
Antoška: Imam iznenađenje za vas.
Dat ću vam predložak
U njoj je nacrtana golubica.
Uzmi svoje bojice
I požuri na ulicu.
Uz vašu pomoć prijatelji
Golub će doletjeti ovdje.
Neka živi u tvojoj kući
Donosi vam mir i prijateljstvo!
Također, ovdje je nekoliko mjehurića.
Umjesto svečanog vatrometa bit će.
Sretan vam praznik na Dan znanja.
Antoška:
Bilo je zadovoljstvo igrati s vama
Ali vrijeme je da pobjegnemo kući.
Mama me čeka
Doviđenja djeco!
Voditelj 1:
Pa, lekcija je gotova.
Danas ste svi super.
Hvala na trudu
Vidimo se uskoro!!!
(zvuči vesela glazba "Čarobnjaci dvorišta", odgajatelji organiziraju predstavu mjehurića od sapunice za djecu)
Na kraju priredbe djeca odlaze u šetnju (ili poslijepodne) te pomoću predloška i bojica crtaju golubicu – simbol mira.

scenarij za slobodno vrijeme, posvećena Danu Znanje „1.rujna u Dječji vrtić” za djecu 4-5 godina “Evo nas!”

Cilj: stvaranje povoljne klime u grupi.
Zadaci:
Razvoj kreativnih sposobnosti;
Naučiti djelovati u timu;
Proširenje ideja o prazniku 1. rujna.

Napredak događaja:

Odgajatelj: Pozdrav dragi momci. Drago nam je što vas opet vidimo u zidovima vašeg omiljenog vrtića. Danas je naš praznik posvećen 1. rujnu. Ljudi, znate li kakav je danas dan?
Djeca: Ovo je dan znanja.
Odgajatelj: Da, točno. Iako ti i ja nismo u školi, i mi počinjemo novu školsku godinu. Idemo s vama u zemlju "Znanja", gdje ćemo svaki dan naučiti nešto novo. Slažete li se?
Djeca: da.
Odgajatelj: Kako bi otišao na čarobna zemlja moramo reći čarobne riječi.
“Okreni se oko sebe, nađi se u čarobnoj zemlji”
Odgajatelj: Našli smo se u zemlji. Ljudi, što vidite? (znamenke "broja stanice" su unaprijed rastavljene)
Djeca: Brojevi. 1,2,3,4,5.
Odgajatelj: Tako je, s kojim brojem počinjemo?
Djeca: 1.

Postaja 1 "Pozdrav".
Odgojitelj: Sada ću vam pročitati redak, a vi ćete ga nastaviti:
1. Igra "Bok"
- Kad dočekamo zoru,
Kažemo mu... (Bok)
- S osmijehom sunce daje svjetlost,
Šaljete nam svoje ... (zdravo)
- Prilikom susreta nakon mnogo godina
Dozivat ćeš svoje prijatelje... (zdravo)
I uzvratiti osmijeh
Od lijepe riječi ... (zdravo)
- I sjećaš se savjeta
Dajte svim svojim prijateljima ... (zdravo)
Odgovorimo svi zajedno
Reći ćemo jedno drugom ... Pozdrav!
(tijekom igre djeca ne stoje, već se međusobno pozdravljaju, možete koristiti različite varijante: prvi red s riječju zdravo ruke gore, drugi red s riječju zdravo nasmiješite se jedno drugom itd.)

njegovatelj: Bravo dečki. A sada do stanice 2, ti i ja se moramo voziti kao zečići.

Stanica 2. "Mi smo jaki momci"
Odgajatelj: Prvu stanicu smo uspješno prošli. Ljudi, volite li vježbati?
Djeca: da.
Odgajatelj: A ova stanica će nam pokazati je li to istina ili ne.


Fizmunutka.
"sportaši"
Mi smo sportaši bilo gdje
To je da, to je da! (plješće rukama)
Voli trčati, voli skakati
Čučnite i gurnite se (pokreti u tekstu na mjestu)
I kako riba luči (vježba "riba")
Mi smo sportaši bilo gdje (ruke na pojasu, okreće se u stranu)
To je da, to je da! (plješće rukama)
Dižemo bučice
Hodamo stazom
Ustali smo na pete, pa na prste, (kretanje teksta)
Naše pobjede su vrlo blizu. (skakanje nogu zajedno, razmaknuto, pljeskanje rukama iznad glave)

njegovatelj: Bravo, sad smo pravi sportaši. Moramo hodati do stanice 3 u stopu.

Postaja 3 "Pogodi melodiju"
njegovatelj: A na ovoj stanici nude nam da pogodimo melodiju (djeca mogu ne samo pogađati, već i plesati uz odlomak). Uključite glazbu, djeca pogađaju.

Popis pjesama:
1. Antoshka ** - glazba. V. Šainski, sl. Yu.Entina - m / ž "Veseli vrtuljak # 1"
Pinokio ** - sl. Y. Entina, glazba A. Rybnikov - film "Avanture Pinocchia"
2. Dvije vesele guske ** - ukrajinska narodna pjesma, m / ž "Veseli vrtuljak"
3. Pjesma Winnieja Pooha - sl. B. Zakhoder, muzika. M. Weinberg - m/ž "Winnie the Pooh"
4. Pjesma mačka Leopolda (Vrtim, vrtim, vrtim pedale) - rječ. A. Hite, glazba. B. Saveljev - m/ž "Mačak Leopold"
Pjesma Crvenkapica ** (Ako je duga, duga, duga) - tekst. Yu.Mikhailova, glazba. A. Rybnikova - film "Avanture Crvenkapice"

njegovatelj: Bravo dečki, možemo dalje. Moramo stići do stanice 4 vlakom, jedan za drugim.

Stanica 4 "Pogodi što?"
(zagonetke)
Čeka mamu s mlijekom
I pustili su vuka u kuću ...
Tko su bili ovi
Mala djeca?
(sedmero djece)

I zec i vuk -
Svi mu trče na liječenje.
(Dr. Aibolit)

Nos okrugla njuška,
Rep mali heklani.
Ta su braća bila prijateljski raspoložena
Zločesti vuk je poražen.
Odgovorite mi ljudi
Ova braća...
(svinje)

Na vrhnju se izmiksa.
Na prozoru mu je hladno.
Ostavio je baku
Ostavio je djeda.
Bježao od šumskih životinja
Lisica je stigla na večeru.
(kolobok)

njegovatelj: Sad dečki, trebamo doći do stanice 5 kao miševi na prstima i tiho - tiho.

Stanica 5 "Kreativni kutak"
(Djeci se nude boje, olovke, flomasteri, listovi papira, unaprijed postavljeni na stolove).
Odgajatelj: kakve dobre miševe imamo. Recite mi ljudi, koji je dan opet?
Djeca: 1. rujna, praznik.
Razgovor: "1. rujna"
Plan:
1. Koji je ovo praznik?;
2. Atributi blagdana;
3. Kako se osjeća prema vrtiću? (početak školske godine).
Odgajatelj: Bravo. A na ovoj postaji ti i ja moramo prikazati ovaj praznik. Slažeš li se?
Djeca: da!
(Ovdje možete koristiti dvije opcije. 1- Slobodno crtanje. 2- Kolektivni rad.)
Odgajatelj: kako nam je sve ispalo zanimljivo, ali vrijeme je da se vratimo u grupu.
“Okreni se, vrati se svojoj grupi”
Učitelj: Je li vam se svidjelo?
Djeca: da!
Odgajatelj: Hoćemo li i dalje putovati u čarobnu zemlju, naučiti puno novih stvari?
Djeca: da!

MADOU vrtić №46

Scenarij zabave 1. rujna u mlađoj skupini br. 2

Učitelj Tyurina O.M.

2015

Zvuči vesela glazba, djeca ulaze u grupu, sjedaju.

njegovatelj . Koliko djece imamo! Danas su svi došli u vrtić. Kako su veliki narasli! Već prešao u mlađu grupu. Ljudi, znate li da je danas praznik? Sad ću ti reći (prikazuje prezentaciju. (1. rujna - dan znanja)

njegovatelj . Znate li raditi vježbe ujutro?

Vesele vježbe uz ritmičnu glazbu

njegovatelj . Budući da ste postali takvi majstori, znači da ste stvarno odrasli. A u vrtić su došli s razlogom. Dečki, s čim se najviše volite igrati u vrtiću?

djeca . S igračkama!

njegovatelj . A sada ću vam reći zagonetke o njima. Slušajte pažljivo.

Duge uši, brze šape,

Spretno skače, voli mrkvu. (Zeka)

njegovatelj .

Evo vam druge zagonetke.

Pogodi tko je:

Sve gori kao zlato

Šeta u krznenom kaputu dragi,

Rep je pahuljast i velik. (Lisica)

njegovatelj . Imamo lukavu lisicu koja voli juriti za zečićima. Želiš li se igrati?Održava se igra „Lukava lisica“.

Kucanje na vrata:

Iriska leti na balonima.

Karamela: Letjela sam na balonima

Pogledala je na sve strane.

Vidim rub ispod sebe

Da, zeleno je!

Okolo su vrtovi, cvijeće

Ljepota bez presedana.

A kuće su velike

Kao brodovi na moru.

Kako se zove ova regija?

Tko će mi sada odgovoriti?

Vodeći: Iriska, letjela si u vrtić "Rodnichok"

Dijete: Mame, tate, djeca

Ujutro idu u vrtić.

Njihov "Rodnichok" čeka sve ovdje -

Volite, brinite, štitite.

Karamela : u vrt? Gdje je cvijeće?

Vodeći: Da, evo ih, Iriska!

U našem vrtu cvijeće su naša djeca.

Najzabavniji na ovoj planeti.

Ovdje se svira, pleše, pjeva

I žive u prijateljskoj, veseloj obitelji.

Čuj, sada će naša djeca ispričati kako žive u vrtu.

1 dijete . Mnogo, mnogo dana zaredom

Ljeto i zima.

Dolazimo u vrtić

U vrtiću rođeni.

2 dijete. Budimo se rano

Ne smiješ zakasniti.

Čeka nas u vrtu

igračke i prijatelje.

3 dijete . Ovdje nas uče da se oblačimo,

Operi zube, umij lice.

I vezati vezice,

I pričaj poeziju.

4 dijete . Među nama ima hvalisavaca,

Plačljivci, borci, kukavice.

Ali uvijek opraštamo jedni drugima.

I ne tugujemo s prijekorima.

5 dijete. Djeca žive u vrtiću

Ovdje sviraju i pjevaju.

Pronađite prijatelje ovdje

Idu s njima u šetnju.

Karamela: Vole li se vaša djeca igrati?

djeca . Da!

Zvuči fonogram "ritam sata".

Karamela: Oh, čuj, čini se da sat kuca! Što nam govore?

djeca: Naš sat otkucava

Žele se igrati!

Glazbena igra "Gledaj"

Toffee: Kako si super! A mogu li doći k tebi i sve naučiti?

Voditelj: Naravno, dođi, Iriska.

Butterscotch: Hoćeš li me naučiti plesati? Jako volim plesati.

Voditelj: Pa, naravno, Iriska, naučit ćemo te plesati. Gledaj i uči!

Djeca izvode ples "Barbariki"

Toffee: Oh, ljudi, kako mi je zabavno s vama! Uopće ne želiš otići. Igrajmo se s tobom! Ako ti pokažem crveni cvijet, šutjet ćeš, kad ti pokažem žuti, plješćeš, a vidiš li plavi cvijet u mojim rukama, gazit ćeš.

Igra se igra

Voditelj: Pa, Iriska, je li ti se svidjelo kod nas?

Karamela. Visoko!

Domaćin: Onda ostani s nama u vrtiću.

Toffee: Definitivno ću ostati u tvom vrtu. Pokušat ću naučiti sve! Postat ću pametna i obrazovana djevojka!

Vodeći: Naravno Iriska, primamo te u našu grupu.

Toffee je privržena dečkima

Vodeći: Kao mala beba planeta

Lansiramo ovaj balon.

Djeca zajedno: Danas je naš praznik - Dan znanja!

Vodeći: Težite, momci, ka nauci dobrote.

Sretno, unutra veličanstven način, djeca.

U mlađoj skupini br.2

Uz glazbu "Zajedno je zabavno hodati" djeca ulaze u dvoranu.
njegovatelj:
Iako je šteta za malo ljeta,
Ali nećemo biti tužni
Jer u našem vrtiću -
Svi smo došli s veseljem.

Zdravo praznike, zdravo praznike!
Parada počinje!
Čestitke svima danas
Naš zabavni vrtić!

njegovatelj: Svima vam čestitamo praznik i želimo da ga svi volite i pamtite. Ovim danom otvara se akademska godina. Neka vam bude uzbudljivo, zanimljivo i neka vam donese nova znanja, otkrića i nova prijateljstva.
Pa, počnimo s našim odmorom, može?
Uhvatite se za ruke, brzo stanite u krug!

Ples "Qua-quack"

njegovatelj: Budući da ste postali takvi majstori, znači da ste stvarno odrasli. A u vrtić su došli s razlogom. Dečki, s čim se najviše volite igrati u vrtiću?

djeca: S igračkama!

njegovatelj: A sada ću vam reći zagonetke o njima. Slušajte pažljivo.

Duge uši, brze šape,

Spretno skače, voli mrkvu. (Zeka)

njegovatelj:

Evo vam druge zagonetke.

Pogodi tko je:

Sve gori kao zlato

Šeta u krznenom kaputu dragi,

Rep je pahuljast i velik. (Lisica)

njegovatelj. Imamo lukavu lisicu koja voli juriti za zečićima. Želiš li se igrati? Održava se igra „Lukava lisica“.

Kucanje na vrata:

Karamela: Letjela sam na balonima

Pogledala je na sve strane.

Vidim rub ispod sebe

Da, zeleno je!

Okolo su vrtovi, cvijeće

Ljepota bez presedana.

A kuće su velike

Kao brodovi na moru.

Kako se zove ova regija?

Tko će mi sada odgovoriti?

Vodeći: Iriska, odletjela si u vrtić.

Dijete: Mame, tate, djeca

Ujutro idu u vrtić.

Ovdje su cijenjeni, zaštićeni,

Svi se raduju!

Karamela: u vrt? Gdje je cvijeće?

Vodeći: Da, evo ih, Iriska!

U našem vrtu cvijeće su naša djeca.

Najzabavniji na ovoj planeti.

Ovdje se svira, pleše, pjeva

I žive u prijateljskoj, veseloj obitelji.

Čuj, sada će naša djeca ispričati kako žive u vrtu.

1 dijete. Mnogo, mnogo dana zaredom

Ljeto i zima.

Dolazimo u vrtić

U vrtiću rođeni.

2 dijete. Budimo se rano

Ne smiješ zakasniti.

Čeka nas u vrtu

igračke i prijatelje.

3 dijete. Ovdje nas uče da se oblačimo,

Operi zube, umij lice.

I zaveži si vezice

I pričaj poeziju.

4 dijete. Među nama ima hvalisavaca,

Plačljivci, borci, kukavice.

Ali uvijek opraštamo jedni drugima.

I ne tugujemo s prijekorima.

5 dijete. Djeca žive u vrtiću

Ovdje sviraju i pjevaju.

Pronađite prijatelje ovdje

Idu s njima u šetnju.

Karamela: Vole li se vaša djeca igrati?

djeca. Da!

Zvuči fonogram "ritam sata".

Karamela: Oh, čuj, čini se da sat kuca! Što nam govore?

djeca: Naš sat otkucava

Žele se igrati!

Glazbena igra "Gledaj"

Toffee: Kako si super! A mogu li doći k tebi i sve naučiti?

Voditelj: Naravno, dođi, Iriska.

Karamela: Hoćeš li me naučiti plesati? Jako volim plesati.

Vodeći: Pa naravno Iriska, naučit ćemo te plesati. Gledaj i uči!

Djeca izvode ples "Barbariki"

Toffee: Oh, ljudi, kako mi je zabavno s vama! Uopće ne želiš otići. Igrajmo se s tobom! Ako ti pokažem crveni cvijet, šutjet ćeš, kad ti pokažem žuti, plješćeš, a vidiš li plavi cvijet u mojim rukama, gazit ćeš.

Igra se igra

Vodeći: Pa, Iriska, jel ti se svidjelo kod nas?

Karamela: Visoko!

Vodeći: Onda ostani s nama u vrtiću.

Karamela: Svakako ću ostati u vašem vrtu. Pokušat ću naučiti sve! Postat ću pametna i obrazovana djevojka!

Vodeći: Naravno Iriska, primamo te u našu grupu.

Toffee je privržena dečkima

Vodeći: Kao mala beba planeta

Lansiramo ovaj balon.

Djeca zajedno: Danas je naš praznik - Dan znanja!

Vodeći: Težite, momci, ka nauci dobrote.

Sretno, sretno, djeco.

Elena Lozhkina

Prvi rujna uvijek je dugo očekivani praznik u vrtiću. Bez obzira obrazovni proces u vrtiću ne prestaje tijekom cijele godine, svatko tretira Dan znanja na poseban način. U našem vrtiću postoji tradicija sa starijima i pripremne grupe krenuti na svečanu liniju u školu 1. rujna. Predškolci, gledajući pametne učenike, naplaćuju se dobro raspoloženje, pozitivne emocije. Počinju sanjati o tome kakvi će biti učenici u budućnosti, kada konačno postanu prvašići. Naš zadatak, kao odgajatelja, je da ih održimo u takvom raspoloženju iu narednom periodu, kao i da im pružimo blagdansko raspoloženje za cijeli dan.

Za djecu male i srednje dobi scenarij za praznik Dana znanja napisan je unaprijed u samom vrtiću. Pripremaju ga, u pravilu, odgojitelji, uz uključivanje roditelja u organizaciju. Cijeli scenarij ovog doba izgrađen je na igri, plesu i zabavi.

Scenarij 1. rujna u drugoj mlađoj skupini predškolske obrazovne ustanove

Zvuči vesela glazba, djeca ulaze u grupu, sjedaju oko perimetra.

njegovatelj. Koliko djece imamo! Danas su svi došli u vrtić. Kako su veliki narasli! Već prešao u mlađu grupu jaslica. Ljudi, koji je danas praznik? (1. rujna je dan znanja)

njegovatelj. Znate li raditi vježbe ujutro?

Vesele vježbe uz ritmičnu glazbu

njegovatelj. Budući da ste postali takvi majstori, znači da ste stvarno odrasli. A u vrtić su došli s razlogom. Dečki, s čim se najviše volite igrati u vrtiću?

djeca. S igračkama!

njegovatelj. A sada ću vam reći zagonetke o njima. Slušajte pažljivo.

Duge uši, brze šape,

Spretno skače, voli mrkvu. (Zeka)

njegovatelj.

Evo vam druge zagonetke.

Pogodi tko je:

Sve gori kao zlato

Šeta u krznenom kaputu dragi,

Rep je pahuljast i velik. (Lisica)

njegovatelj. Imamo lukavu lisicu koja voli juriti za zečićima.

Održava se igra „Lukava lisica“.

njegovatelj. I posljednja zagonetka.

On je sa zvonom u ruci,

U žarko crvenoj kapi

On je zabavna igračka.

Pogodi tko? (Peršin)

Dobro napravljeno! Sada pljesnite rukama i Petruška će zaplesati! (Petruška odmahuje glavom.) Zar ne želiš plesati? Zašto? (Prinosi Petruški uhu, čini se da šapuće.) Petruška kaže da si ti porastao, a on nije. Peršin također jako želi rasti. Želiš li da Petrushka odraste? Onda mu morate pomoći. Možete li mi pomoći? Potrebno je tri puta glasno reći: "Odrasti, Petrushka, brzo, plesat ćemo zajedno veselije!" - Pljesnite rukama i zatvorite oči.

Djeca jednoglasno izgovaraju čarobne riječi. Učitelj se vrti s Petruškom u rukama. Približavajući se vratima, brzo daje igračku i iznosi veliku Petrušku.

Peršin. Oh oh oh! Što se dogodilo sa mnom? Tako sam narastao!

Ples s djecom uz veselu glazbu.

Veseli ples koji prikazuje odrasla osoba

Ljudi, Petrushka je donio košaru sa sobom, da vidimo što je u njoj? (mali rupčići za djecu i veliki rupčić za odrasle)

Održava se igra "Čarobni šal".


Zvuči vesela pokretna glazba. Djeca se slobodno kreću po skupini, izvode razne plesne pokrete. Odjednom, glazba se mijenja u tišu, mirniju. Djeca čučnu i prekriju oči rukama. Peršin, ispravljajući veliki šal, obilazi momke uz laganu glazbu i pokriva jednog od njih šalom.

Peršin. Jednom! Dva! Tri!

Tko se krije unutra?

Ne zijevaj, ne zijevaj!

Brzo odgovori!


Djeca zovu ime djeteta skrivenog ispod šala. Ako ste pogodili, onda podižu rupčić. Dijete koje je bilo pod šalom skače uz veselu glazbu, a svi ostali mu plješću.

sviranje posljednji put, Peršin pokriva košaru rupčićem, ponovno izgovara svoje riječi. Djeca izgovaraju ime djeteta koje se, po njihovom mišljenju, sakrilo ispod šala.

njegovatelj. Ne! Svi momci su ovdje! Tko se onda sakrio ispod rupčića?

Peršin. Podignemo rupčić

Što je ispod, sada ćemo saznati

Što je to? Košara!

A u korpi...

djeca. lišće!

njegovatelj. Tako je, ali nekako su bijeli. Dečki, što treba učiniti da lišće postane jesen? (naravno, obojite ih)

bojanje lišća



Peršin. Dobro smo se zabavili!

Voljela sam sve dečke.

Ali došlo je vrijeme da se oprostimo.

Što učiniti? Čeka posao!

Doviđenja momci!

Napušta grupu uz glazbu, djeca mašu za njim.